Kaş Kontürü Tekniği

Kaş Kontürü Tekniği

Bayanların en korkulu rüyalarından biri de ; şekilsiz görünen, bir türlü uzamayan, uzadığı zaman şekil vermekte zorlandığımız, kaş şekilleridir.
Kaşlar yüz güzelliğinde önemli bir role sahip. Bu sebeple yüz şeklimize uygun bir şekilde kaşlarımızı alıp şekil vermemiz gerekiyor  Hepinizin de bildiği gibi son zamanlarda kalın ve belirgin kaşlar moda.
Son trend kalıcı makyaj KIL TEKNİĞİ  kaş tasarımı çizildikten sonra sanki kaş kılı varmış gibi bir hava vermek için incecik kıl şekilleri çizilmesidir.
Kaş yapısına uyumlu, kıl şeklinde pigmentasyondur. Kıl tekniği ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve seyrek olan kısımlar, kıl tekniği ile yoğunlaştırılır. Böylece kaşların muntazam bir görünmesi sağlanır.

Uygulama kesinlikle işinin profesyonelleri tarafından ,steril ve hijyenik ortamlarda, uygulama salonları, estetik merkezleri yahut güzellik salonlarında yapılmalıdır. Aksi takdirde, yanlış yapılan bir uygulama, hatalı renk kullanımı, doğru şekil verilmemesi gibi durumlarda yüzünüzün doğallığı, bakışınız, size verdiği ifade tamamen ters bir etki yaratacaktır. Ve hiçbirimiz katı görünümlü, yüz tipimize, yaşımıza, cilt rengimize uymayacak bir görüntüye ve yüzümüzün en çok dikkat çeken ve yüz hatlarımıza anlam katan kaşlarımızın doğallığını bozmak ve kötü bir görüntüye sahip olmak istemeyiz.

Kıl tekniği ile kaş kimler yaptırmalı?
1- Doğuştan  kaş şekli seyrek olanlar,
2- Yanlış kaş alımlarına bağlı olarak kaşı küsmüş olanlar
3- Daha kavisli ya da daha düz kaşlara sahip olmak isteyenler
4- Kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler
5- Kaşlarında asimetri olan kişiler
6- Rahatsızlık sonucu kaşları dökülenler (kemoterapi görenler doktor izni alarak)